Konakli

Konakli je známé a oblíbené turecké město, které se rozkládá 10 kilometrů na západ od letoviska Alanya. Bylo založeno více než před 2 tisíci lety. Počet obyvatel města se pohybuje okolo 30 000 obyvatel, město se nachází nedaleko od pozůstatků antického města Side. Město se rozkládá v bezprostřední blízkosti Středozemního moře, a vzhledem k tomu, že odnes je zde středomořské mírné, je nyní Konakli jedním z nejvíce turisticky vyhledávaných míst na Turecké riviéře i na světě. Velké množství návštěvníků sem dojíždí především z velkých měst za účelem odpočinku. Pro to je naprosto ideální pláž, která je dlouhá kolem 10 kilometrů. Pláž je obklopena skalami, vyznačuje se především krásným jemným pískem. Jedinou velkou zajímavostí města je impozantní věž, která se nachází v centru města Konakli, a kterou byste si neměli nechat ujít.

Památky

Jestliže si na své dovolené chcete prohlédnout nějaké místní památky, ve městě Konakli jich příliš mnoho nenajdete. Vypravíte-li se ale do nedalekého okolí, budete překvapeni, kolik zajímavostí je tu k vidění. Můžete se například vypravit do 10 kilometrů vzdáleného města Alanya, která nabízí svým turistům nádhernou přírodu a k vidění je tu mnoho antických památek. Zde si mohou turisté také prohlédnout například Červenou věž, jedná se o pevnost vyznačující se vysokými hradbami a hradem uvnitř těchto hradeb. Jestliže si chcete užít neopakovatelný výhled, neváhejte a vyšplhejte na věž. Úžasný výhled zahrnuje fantasticky modré moře a malý přístav. Dalším místem, které můžete v rámci výletu za památkami navštívit, jsou pozůstatky starobylého města Side. Jestliže máte rádi ruiny a zříceniny antických památek, je to něco přesně pro vás. K vidění je zde část chrámu, který byl zasvěcen bohu slunce Apollónovi. Pokud se již dostanete do městečka Side, můžete využít lákavé nabídky výletů na lodičkách kolem pobřeží, dále kolem města Alanya i dál. Další památkou, která by se vám mohla líbit, je antický amfiteátr v Aspendu. Toto divadlo pochází z římského období a je dodnes považováno za jednu z nejzdařilejších a v Turecku nejzachovalejších antických památek. Divadlo můžete najít nedaleko města Manavgat. Dále můžete navštívit i jiná antická města, jako například Olympos či Xantos, nebo také národní parky, jako například Termessos.

Turistické atrakce

Ačkoliv milovníci historie, architektury a archeologie si přímo ve městě Konakli úplně na své nepřijdou, pro sportovní nadšence je toto místo jako stvořené. Turisté si zde totiž mohou vybírat například z široké nabídky vodních sportů, které jsou vzhledem ke krásně čistému a modrému moři opravdu nádherným zážitkem. Jestliže máte chuť si zasportovat, můžete si vyzkoušet například paragliding, potápění nebo i rafting. Můžete se vydat na výlet na moře v lodičce, ti bohatší nebo odvážnější si mohou rovněž vypůjčit plachetnici. Pokud se na takový výlet vypravíte, nezapomeňte navštívit například jeden z největších vodních parků ve Středozemním moři, ten se nazývá Sealanya. Park se nachází přímo ve městě Alynya, kde si můžete prohlédnout rovněž řadu zajímavých antických památek. Ve městě Konakli také můžete navštěvovat nejrůznější turecké restaurace a kavárny, protože ty jsou prodchnuty opravdovou a autentickou atmosférou tohoto města i celého Turecka. Protože je přístup do moře velmi mírný a svažuje se pomalu, je toto letovisko velmi vhodné také pro malé děti. Možná budete překvapeni přátelskostí a upřímností zdejších obyvatel a je skoro jisté, že si toto místo určitě oblíbíte. Konakli je prostě zárukou báječné dovolené zejména pro ty, kdo netouží nutně po poznávání historie, ale především po odpočinku.

Náhodné fotky z vašich cest

Turecko_22
Istambul_20
Myra_5
Istambul_1