Lara

Lara je oblast, která se nachází na jihu Turecka, téměř v bezprostřední blízkosti od ústředního letoviska Antalya směrem na jihovýchod. Toto místo není samostatným městem, ale spíše turistickým střediskem. Právě v této oblasti byla na zelené louce vybudována celá řada luxusních hotelů, z nich většina se může pochlubit pěti hvězdičkami. Výhodou je, že pokud cestujete do Lary letadlem, od letiště je vzdálenost velmi krátká, cesta odsud vám potrvá pouhých 25 minut. Lara slouží především jako výchozí bod pro veškeré poznávací a fakultativní výlety turistů, což je rozhodně velkou výhodou. Pláž Lara se nachází přibližně 10 kilometrů za městem Antalya.  Ačkoliv vstup na tuto pláž si musíte zaplatit, odměnou vám bude neobyčejně jemný písek světlé barvy a vcelku čisté prostředí. Lara je také oblast, kde jsou luxusní hotelové kompexy vybudovány přímo v blízkosti pláže, aby tak bylo ještě více zajištěno pohodlí turistů. Rozhodně je zde zajištěn veškerý komfort každému, kdo se zde ubytuje, všechny hotely se vyznačují opravdu vysokou úrovní. Nevýhodou je ovšem poněkud vyšší cena. Hotely jsou vhodné zejména pro ty, kdo si potrpí na opravdový luxus a je náročnější ve svých požadavcích.

Památky

Jestliže na své dovolené chcete poznávat okolí a okolní památky, můžete se zde seznámit s několika z nich. Nedaleko od oblasti Lara se totiž nacházejí hned tři národní parky. Jedná se o Národní park Olympo, Termessos a Köprülü. Všechna tato místa rozhodně stojí za to vidět. Národní park Termessos například na svém území ukrývá pozůstatky starého antického města, stejně jako park Olympos. Národní park Köprülü se zase může pochlubit nádherným kaňonem s fantasticky modrou průzračnou vodou, která každého turistu v mžiku uchvátí, a která se vyznačuje až neuvěřitelnou čistotou. Odvážnější si mohou vyzkoušet například rafting na řece. Nevýhodou ovšem je, že teplota vody je většinou velmi nízká. Plavání sice v tomto areálu je možné, ale je vhodné spíše pro zdatnější plavce a plavkyně, protože proud je na některých místech docela silný a nebezpečný pro člověka. Nedaleko také můžete zavítat do města Perge, ve kterém také můžeme najít pozůstatky starých antických památek, které pocházejí z období existence Římské říše. Další významnou památkou v blízkosti oblasti Lara je také amfiteátr v Aspendu, který patří k nejzachovalejším amfiteátrům v Turecku. Zde také můžete vidět některá představení, která se tu konají především ve večerních hodinách. Zhlédnutí takového představení ovšem není nic levného. Naproti tomu vám nabízí nevšední zážitek a atmosféru starověkého Říma.

Turistické atrakce

Každým rokem do oblasti Lara i do nedalekého města Antalya přijíždí velké množství nadšených turistů. Právě ti si zde mohou užívat na rozlehlé pláži úžasné opalování na jemném písčitém povrchu, nádherným zážitkem je pro každého také koupání se v průzračně modrém moři. Vstup do vody moře je zde pozvolný a mírný, nic tedy nebrání turistům, aby sem vzali svoje malé ratolesti. Pro návštěvníky a turisty jsou zde připravena také lehátka a slunečníky, aby tak byl zajištěn veškerý komfort všem, kteří zde tráví svoji dovolenou. Zapůjčení těchto lehátek není rozhodně drahou záležitostí, dovolit si to může opravdu každý. Ti, kteří raději dovolenou tráví aktivně a nechtějí se věnovat pouze lenošení na pláži, opalování se a koupání v moři, mohou využít velkou nabídku sportovních aktivit, které toto místo nabízí. Milovníci vodních sportů si zde rozhodně přijdou na své, stejně tak můžete hrát na pláži míčové hry. Můžete se také podívat po okolí a navštívit místní restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality a pokrmy, které vám ještě více pomohou seznámit se se zdejší kulturou.

Náhodné fotky z vašich cest

Myra_3
Turecko_1
Istambul_5
Istambul_1