Manavgat

Manavgat je mezi turisty známé a navštěvované letovisko, které se nachází na pobřeží. Letovisko Antalya, které je obchodním centrem celé oblasti, je odtud vzdáleno přibližně 72 kilometrů. V okolí Manavgatu je krajina téměř dokonale rovná, proto je velmi vhodná k pěstování některých zemědělských plodin. Mezi ty zde pěstované patří například seznam, olivy a mnoho druhů ovoce a také zeleniny. Podmínky pro zemědělství jsou zde dobré také proto, že krajina je stále dobře zásobena vodou. Oblast se pyšní také dvěma velkými přehradami. Vzhledem k tomu, že oblast Manavgat má nadbytečné množství vody k dispozici, od roku 2001 je odborníky vytvářen plán, aby voda z přehrad Manavgatu mohla být převážena na Kypr a Maltu. Na rozdíl od Manavgatu totiž tyto ostrovy trpí neustálými nedostatky vody.

Památky

Jestliže máte rádi poznávání památek, nemusíte se obávat, že v letovisku Manavgat žádné nenajdete. Pouhých několik kilometrů odtud se totiž nachází letovisko Side, které je známé nejen pro to, že se zde nachází mnoho krámků a tržnic, ale také proto, že si zde můžete prohlédnout mnoho zajímavých kulturních, architektonických a historických památek. Mnoho turistů každým rokem navštěvuje například pozůstatky a ruiny starověkého města Side, které se částečně zachovalo z období Římské říše. Na toto místo se přijíždějí dívat lidé nejen z oblasti Manavgat, ale také ze vzdálenějších částí Turecka, často sem cestovní kanceláře pořádají poznávací a fakultativní výlety. 

Přírodní zajímavosti

Jestliže se vydáte na výlet přibližně 3 kilometry od oblasti Manavgat, můžete si prohlédnout jedinečnou přírodní zajímavost, která se zde nachází. Jedná se vodopád, který leží na řece, která se může pochlubit stejným jménem jako celá oblast. Tento vodopád je zejména v Turecku velmi známou atrakcí a mezi turisty je často vyhledáván jako velice zajímavé místo. Tento vodopád sice není příliš vysoký, na výšku má jenom přibližně 2 metry, zato jeho šířka se pohybuje okolo 40 metrů a na některých místech i více. Vodopád se vyznačuje především neuvěřitelně silným proudem a neobyčejným průtokem řeky. Ačkoliv zdejší voda je křišťálově průzračná a velmi čistá, návštěvníci zde mají přísný zákaz koupání, protože by zde mohlo být životu nebezpečné. Navzdory tomuto zákazu pro vás jistě bude pohled na neobyčejný vodopád nevšedním zážitkem, který vám může báječně zpestřit vaši dovolenou v oblasti Manavgat. I tak si totiž můžete vychutnat zdejší neobyčejnou atmosféru a také vychutnat krásy krajiny kolem vás.

Turistické atrakce

 Jestliže si přejete zůstat v oblasti Manavgat, ani zde se jistě nudit nebudete. Je zde totiž pro vás nachystáno mnoho zajímavých míst, která byste měli vidět na vaší dovolené. Jestliže se chcete bavit a užít si dovolenou, jak nejlépe to půjde, můžete samozřejmě navštívit místní noční kluby, ve dne kavárny a restaurace, kde na sebe po ochutnání zdejšího výborného jídla můžete nechat zapůsobit pravou tureckou atmosféru. Restaurace tady nabízejí především turecké speciality, můžete si objednat čerstvě ulovenou rybu či jiné mořské plody. Nejsou tu ovšem jen turecké restaurace, najdete zde také místa, kde se vaří západní kuchyně, takže si v klid můžete dát oblíbené hranolky či steak. Před několika lety byl Manavgat ještě ospalou obyčejnou vesnicí v Turecku. Nyní se proměnila v místo, kde se žije naplno, ve vesnici, která má mnoho co nabídnout. Nachází se zde velké množství hotelů a penzionů, které svým návštěvníkům zajistí veškeré potřebné pohodlí. Oblíbené je zde i koupání v moři, ačkoliv to se vyznačuje dosti prudkým vstupem do vody, což nemusí být bezpečné zejména pro malé děti.

Náhodné fotky z vašich cest

Istambul_2
Turecko_21
Turecko_5
Turecko_19