Turunç

Turunç je mezi turisty velmi oblíbené a navštěvované letovisko v Turecku, v dnešní době se jedná především o rekreační centrum. Ubytování je zde plně zajištěno, můžete si zde vybrat z velké nabídky luxusních hotelů a také penzionů, které vás vyjdou o něco levněji. Návštěvníci si zde rovněž mohou užít nakupování v obrovských nákupních centrech, kterých je tu velké množství. Turunç není rozhodně nijak moc vzdáleným místem od hlavních sousedních center. Nachází se přibližně 120 kilometrů od Dalamanu, kde se také nachází velké mezinárodní letiště. Letiště Izmir se odtud nachází přibližně 285 kilometrů. Nedaleko tohoto města také můžete navštívit města Marmaris a Icmeler. V dnešní době je Turunç držitelem Modré vlajky především za to, že se město velmi rychle rozvinulo a dosáhlo podstatného pokroku v krátkém čase. Navíc zdejší příroda zůstala v neponičeném a neznečištěném stavu, což je také důvod, proč sem jezdí každoročně takové množství zahraničních turistů. Turunç je bývalou rybářskou vesnicí a nachází se ve skrytu kopců, které toto město z několika stran obklopují. Zdejší zátoka s krásnými plážemi je důvodem, proč je místo mezi lidmi po celém světě tolik oblíbeno. Jezdí sem především lidé, kteří zde chtějí strávit příjemnou odpočinkovou dovolenou v krásném prostředí a s možností koupání v nádherně čistém průzračném moři.

Podnebí

Příznivé a příjemné podnebí umožňuje turistům koupání v teplém moři sedm měsíců v roce, v období od dubna do října. Jestliže máte rádi spíše aktivní dovolenou, můžete si vybrat z velké nabídky vodních sportů, jako je například potápění či rafting, nebo můžete vyzkoušet také trekking a jogging. I v případě, že budete svou dovolenou trávit v tomto letovisku jindy, než v době hlavní turistické sezóny, nemusíte se bát chladného počasí. Ve městě se totiž nejnižší teploty vždy pohybují okolo 15 až 20 stupňů, což je velmi příjemné, zvláště když nemáte rádi příliš velká horka. Nejteplejší dny nadcházejí v období od června do září, jsou ale často osvěžovány lehkým a příjemným vánkem, který do této oblasti proudí směrem ze západu, takže velká vedra jsou pro turisty celkem příjemná.

Historie

Turunç je známé turecké město, jehož historie sahá až do římského helénského období a do období trvání Byzantské říše. Dnes již ale víme, že první osadníci na toto území přišli až po skončení těchto období. Ti se věnovali především zemědělské činnosti, chovali stáda, pěstovali mnoho různorodých plodin a rostlin, jako je například tymián, šalvěj nebo bobkový list. Někteří osadníci v té době se usadili u pobřeží, někteří zůstali v oblasti nazývané Dereozu Mahallesi. Většina těchto lidí změnila rapidně způsob svého života, protože najednou mohli plně využívat darů moře, rybaření se navíc stalo plnohodnotným zdrojem jejich obživy.

Turistické atrakce

Návštěvníci této oblasti se, pokud chtějí, mohou vydat na moře a vyzkoušet si plachtění. Zejména ti, kteří mají rádi klidnou a jednoduchou plavbu po moři, si přijdou na své a výlet na lodi se jim určitě bude zamlouvat. Cestovní ruch v tomto městě je velmi podstatnou součástí života obyvatel a v dnešní době je zde na vysoké úrovni. Turisté přijíždějící do této oblasti budou nadšeni pohostinností a vstřícnou povahou místních lidí.  Turisté zde mohou také v místních restauracích ochutnat speciality, které vám ještě více přiblíží kulturu tohoto státu, navíc, pokud budete chtít, zaměstnanci místních podniků se na vás nebudou zlobit, když si budete přát zůstat v restauraci i po zavírací době.

Náhodné fotky z vašich cest

Istambul_7
Turecko_8
Istambul_23
Istambul_22